GP van Bahrein
Datum GP: 22 april 2012
Circuit: Bahrain International Circuit
Plaats: Sakhir
Lengte per ronde: 5,412 km
Aantal ronden: 57
Totaal: 308,238 km
Ronderecord: Michael Schumacher (Ferrari) in 1'30"252
Historiek
Al enkele jaren was er sprake om in het Midden-Oosten en omstreken een GP te organiseren. Oorspronkelijk was er in Dubai wel interesse voor een F1-race. Toen dat niet doorging, zouden Caïro en Dubai vechten om de race te mogen organiseren, maar de spreekwoordelijke derde hond, Bahrein, liep weg met het been. In 2002 werd het contract ondertekend om vanaf 2004 de GP te organiseren.
De organisatoren wilden alvast een ultramodern circuit bouwen. De Arabische eigenheid werd niet verloochend. De grandstands, de pitgebouwen en alle andere accomodatie stralen een Oosterse sfeer uit. Het circuit zal alvast de standaard worden voor de circuits en dit op vele vlakken. Enig nadeel zal het zand zijn. Het circuit is in het midden van een gigantische zandbak gebouwd en de kleinste zandstorm kan het gripniveau op de baan drastisch doen dalen.
Voor het ontwerp van het circuit werd beroep gedaan op Bernie Ecclestones huidige ontwerper, Hermann Tilke. Deze laatste creëerde een lay-out die echt zijn stijl is. De meerderheid van de bochten zijn dan ook hoekig. Er is maar 1 sectie in het circuit waar er een opeenvolging van vloeiende bochten voorkomt.
Statistieken
| Jaar | Datum | Circuit | Winnaar | Pole Positie |
| 2010 | 14 maart | Sakhir | Fernando Alonso | Sebastian Vettel |
| 2009 | 26 april | Sakhir | Jenson Button | Jarno Trulli |
| 2008 | 6 april | Sakhir | Felipe Massa | Robert Kubica |
| 2007 | 15 april | Sakhir | Felipe Massa | Felipe Massa |
| 2006 | 12 maart | Sakhir | Fernando Alonso | Michael Schumacher |
| 2005 | 3 april | Sakhir | Fernando Alonso | Fernando Alonso |
| 2004 | 4 april | Sakhir | Michael Schumacher | Michael Schumacher |
Verwante nieuwsitems
- 09 jan 2012
- Oproep om GP van Bahrein te boycotten
- 27 nov 2011
- Drie F1-races kalender 2012 staan ter discussie
- 01 nov 2011
- Binnenkort bepaalde F1-races om de twee jaar?
- 08 okt 2011
- Opnieuw problemen voor GP van Bahrein?
- 20 sep 2011
- Bahrein betaalde voor F1-race die er nooit kwam



