GP van Zuid-Korea
Datum GP: 14 oktober 2012
Circuit: Korean International Circuit
Plaats: Yeongam
Lengte per ronde: 5,615 km
Aantal ronden: 55
Totaal: 309,155 km
Ronderecord: Fernando Alonso (Ferrari) in 1'50"257
Historiek
De eerste race op het circuit is nog niet gereden, maar toch blikken we al vooruit op de meest onzekere grand prix.
In het dorpje Yeongam, 320 kilometer ten zuiden van Seoul, werkt men aan het circuit waar in het voorlaatste weekend van oktober de grote prijs van Zuid-Korea verreden zal worden. Met een verwachte opkomst van130.000 toeschouwers heeft de eerste internationale race in Zuid-Korea alles om een succes worden.
Zuid-Korea heeft getekend voor zeven grote prijzen in de komende jaren. Sommigen spreken al van het beste Aziatische circuit, een symbool voor Zuid-Korea. Dat kan wel waar zijn, want de man die het circuit getekend heeft is Hermann Tilke. Tilke is de beste circuitontwerper ter wereld. Hij is de man achter elk modern formule 1-circuit. De kalender van dit seizoen telt zeven circuits van de hand van de Duitser.
Er werd vorig jaar een nieuw vliegveld geopend op 20 minuten van het circuit. De bereikbaarheid is dus in orde, maar er is een groter probleem. Er zijn weinig hotels in de buurt en de organisatie denkt eraan om cruiseschepen te huren om de toeschouwers te herbergen. Voor de teams en organisatie is alles al geregeld.
Naast de formule 1-race, bezoeken er dit jaar nog drie internationale autosporttakken het nieuwe circuit.
De bouw van het circuit werd gestart op 2 december 2009 en verliep niet altijd volgens schema. Op 5 juli moesten de werkzaamheden klaar zijn maar in werkelijkheid verliep alles veel trager.
De voorbije weken is de GP van Zuid-Korea uitgegroeid tot een echt zorgenkind op de F1-kalender. De inspectie van het circuit werd uitgesteld tot dinsdag 12 oktober. Minder dan twee weken voor de race moeten Charlie Whiting en een FIA-delegatie het circuit nog goedkeuren. De definitieve asfaltlaag werd zelfs pas de voorbije dagen aangebracht, wat meteen één van de grootste bekommernissen van de F1-teams is.
Het circuit is 5,621 kilometer lang met een recht stuk van 1,2km. De topsnelheid zal ongeveer 320 km/u zijn. De eerste grote prijs van Zuid-Korea wordt hopelijk dus verreden op 23 oktober en dit over 55 rondes.
Statistieken
| Jaar | Datum | Circuit | Winnaar | Pole Positie |
| 2010 | 24 oktober | Suzuka | Fernando Alonso | Sebastian Vettel |
Verwante nieuwsitems
- 27 nov 2011
- Drie F1-races kalender 2012 staan ter discussie
- 01 nov 2011
- Binnenkort bepaalde F1-races om de twee jaar?
- 27 okt 2011
- Bernie Ecclestone twijfelt aan toekomst GP van Zuid-Korea
- 21 okt 2011
- Toekomst GP van Zuid-Korea in gevaar
- 19 okt 2011
- GP van Japan en Zuid-Korea: Round Up



