Button wil strenge straffen voor afsnijden Eau Rouge

28 augustus 2010 — Jenson Button wil dat de rijders die de Eau Rouge afsnijden bestraft worden. Sommigen zijn er in het verleden goed mee weggeraakt, maar dat wil de wereldkampioen nu anders zien.

Button wil strenge straffen voor afsnijden Eau Rouge

Het is niets nieuws dat er aan de linkerkant van de Raidillion (ofwel Eau Rouge) geasfalteerd is. Dat geeft de rijders de kans om de knik op het einde vol over de kerbstone te nemen. Zeker in het beginstadium van de race worden er schuivers verwacht. Het is immers de eerste keer dat men met een volle tank doorheen scheurt.

“We moeten zeker zijn dat iedereen weet waar de rand van het circuit ligt.” meldt Button. “Want we willen allemaal snel gaan en dat betekent voor sommigen rechtdoor gaan. Ze denken dat ze dat ongestraft kunnen doen, maar het geeft hen een groot voordeel.”

“Ik ga dat ook melden aan de racedirectie en hoop dat ze er op zullen letten.” Intussen heeft Nigel Mansell, ex-rijder en steward voor deze race, bevestigd dat hij er extra aandacht aan zal schenken.

“De start wordt heel belangrijk.” vervolgt de wereldkampioen. “Het begint breed en wordt dan heen smal voor La Source. Dan gaan we naar Eau Rouge met een volle tank en een bodemplaat die tegen het asfalt schuurt. Daar heb je ballen voor nodig.”


Geschreven door Stef Mertens

Categorieën: GP van BelgiëJenson Button

Verwante nieuwsitems

02 feb 2012
video: presentatie McLaren MP4-27 + interviews
15 jan 2012
“Button in 2012 pas op zijn best”
09 jan 2012
Geen GP van België in 2013?
22 dec 2011
“Ik kan Red Bull verslaan”
22 nov 2011
Button is niet bang dat hij beroofd zal worden in Brazilië

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Autoscoops nieuws