D’Ambrosio: “Lotus was mijn beste optie”

05 februari 2012 — Jerome D'Ambrosio is dit seizoen testrijder bij het Lotus F1 Team en uiteraard was onze landgenoot erg blij dat vandaag de E20 aan het grote publiek werd getoond.

image

D’Ambrosio was lange tijd in de running voor een racezitje in 2012 maar uiteindelijk volgde de bekendmaking van zijn rol als testrijder bij Lotus. Onze landgenoot besloot in samenspraak met zijn management om geen kandidaat meer te zijn voor het zitje bij HRT. Volgens D’Ambrosio was de rol van reserverijder bij Lotus de beste optie die hij had voor 2012.

“Ik kende een uitstekend seizoen als racepiloot in de formule 1 en het was een fantastische kans maar nu is het tijd om mezelf verder te ontwikkelen,” zegt D’Ambrosio. “Ik kan veel meer betekenen voor het team dan een rijder die nog geen ervaring heeft. Wanneer je nieuw bent in de Formule 1 dan is alles erg overweldigend. Het is dan ook erg moeilijk om te weten hoe je jezelf moet focussen en hoe je moet werken.”

“Ik ken de banden, ik ken de verschillende compounds. Ik heb ervaring met de verschillende circuits en de afstelling van een wagen. Ik kan dan ook een positieve bijdrage leveren tijdens de besprekingen met de ingenieurs en racepiloten. Ik ben dan ook erg gemotiveerd om de twee racepiloten en het team zo goed mogelijk te helpen. Uiteraard sta ik ook steeds klaar om in de wagen te stappen wanneer er zich een opportuniteit voordoet.”

De uiteindelijke doelstelling van D’Ambrosio is uiteraard om dit jaar extra ervaring op te doen bij een subtopper zoals Lotus zodat hij in 2013 opnieuw over een racezitje kan beschikken.


Geschreven door Geoffrey Van den Elshout

Categorieën: Jerome d'AmbrosioLotus

Verwante nieuwsitems

20 mei 2012
Angry Birds grijpen de macht in de Formule 1
17 mei 2012
Ferrari lacht met speculatie over D’Ambrosio
14 mei 2012
D’Ambrosio mogelijke vervanger van Felipe Massa bij Ferrari ?
13 mei 2012
Kimi ontgoocheld in strategie van Lotus
11 mei 2012
Raikkonen erg zelfzeker na een vlotte vrije training

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws