De Formule 1 moet groener worden tegen 2013

01 juli 2010 — De Formula One Teams Association (FOTA) wil de Formule 1 vanaf 2013 aan een nog milieubewuster reglement onderwerpen.

De leden van de FOTA hebben zopas de uitslag van een analyse ontvangen. Uit onderzoek zou gebleken zijn dat de sport de uitstoot van CO met 12,4 procent kan doen dalen in de komende drie seizoenen. Ook het opnieuw aanpassen van de versnellingsbakken en motoren is ditmaal een absolute doelstelling.

McLaren-teambaas Martin Whitmarsh liet alvast verstaan dat de FOTA haar nieuwe doelstellingen voor de toekomst als een grote uitdaging ziet.

“Dit is een zeer spannende periode voor de sport. Ik ben erg tevreden over het feit dat de sport toch haar doelstellingen reeds wist te bereiken. De FIA en de FOTA onderhandelen nu over 2013. We wensen de versnellingsbakken en motoren tegen dan opnieuw efficiënter maken”, aldus Martin Whitmarsh.


Geschreven door Manuel Houben

Categorieën: FOTAFIA

Verwante nieuwsitems

14 mei 2012
Grondige studie naar bewaren van gevaarlijke stoffen in F1-paddock
12 apr 2012
FIA zorgt ervoor dat inhalen in China moeilijker wordt
11 apr 2012
“FIA moet beslissing nemen over Bahrein”
28 maa 2012
Vettel riskeert sanctie voor gedrag tijdens GP Maleisië
22 maa 2012
FIA beschouwt achtervleugel van Mercedes als legaal

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws