Domenicali veegt geruchten over Massa van tafel
07 november 2011 — Stefano Domenicali doet de geruchten over een eventuele vroegtijdige vervanging van Massa bij Ferrari af als prietpraat en nonsens. De teambaas bevestigt dat Massa ook in 2012 gewoon in een Ferrari aan de start van het nieuwe seizoen zal verschijnen.

De laatste tijd staken steeds meer geruchten de kop op over een eventuele vervanging van Massa bij Ferrari. Felipe die na Hongarije 2009 nooit meer op hetzelfde niveau is geraakt als ervoor, was het onderwerp van wilde speculaties over een mogelijke vervanging. Onder andere de naam van Rosberg is al meerdere malen gevallen. De Braziliaan heeft wel een contract voor 2012, maar we hebben in het verleden al meerdere malen kunnen zien dat Ferrari daar wel een manier op vindt om dat uit de weg te krijgen.
Stefano Domenicali beweert nu alleszins dat dit niet het geval zou zijn voor Massa en dat de Braziliaan gewoon in dienst blijft bij het team. Massa beleeft nochtans een miserabel seizoen. Toegegeven dat dit deels ook aan de wagen ligt, maar het verschil met ploegmaat Alonso is opmerkelijk. Alonso wist een overwinning en een kleine handvol podiumplaatsen te scoren. Dat staat in schril contrast met Massa die dit seizoen nog niet verder is geraakt dan een vijfde plaats.
Die resultaten en een gat van bijna 130 punten in het klassement ten opzichte van Alonso, zijn dan ook de oorzaak voor de speculaties over een vervanging. Maar Domenicali is daarin zeer duidelijk: “Wat betreft de geruchten over al de piloten die in Maranello zouden aankomen om hem te vervangen, kan ik enkel maar mijn woorden, alsook die recentelijk geuit zijn door onze voorzitter, op elke mogelijke manier herhalen. Felipe zal bij ons zijn in 2012 en dat moet jullie doen inzien hoe veel vertrouwen wij in hem hebben.”
De vraag is uiteraard hoe lang dat vertrouwen nog duurt. De geschiedenis leert ons dat het geduld van Ferrari soms heel snel verdwenen kan zijn. Het zal dan ook een kwestie zijn van welke andere piloot beschikbaar is om tweede viool te komen spelen.
Verwante nieuwsitems
- 19 mei 2012
- Massa: “Ferrari steunt me nog steeds voor de volle 100 procent”
- 17 mei 2012
- Ferrari lacht met speculatie over D’Ambrosio
- 15 mei 2012
- “Ferrari moet nog veel beter worden om kans te maken op de titel”
- 14 mei 2012
- D’Ambrosio mogelijke vervanger van Felipe Massa bij Ferrari ?
- 13 mei 2012
- Massa vindt drive-through onterecht


