Doorbraak in budgetbeperkingszaak?

23 mei 2009 — De teams en de FIA zouden een doorbraak hebben bereikt in de budgetbeperkings discussie. De budgetlimiet zou worden uitgesteld tot 2012, dat meldt Auto, Motor und Sport.

De voorbije dagen werd er druk onderhandeld tussen de Formula One Teams’ Association (FOTA) en de FIA. Heel wat teams waren het niet eens met de voorgestelde budgetbeperking en er waren zelfs teams die zouden willen opstappen als de FIA haar plannen ongewijzigd zou doorzetten.

Nu lijkt er dus een oplossing in de maak. Het nieuws is nog niet officieel bekendgemaakt maar als de geruchten kloppen, zouden alle regels betreffende de budgetbeperking (voorlopig) zijn geschrapt. De teams zouden er enkel voor moeten gaan zorgen dat hun budgetten dalen tot £40 miljoen voor de aanvang van het seizoen 2012.

Of dit nu de uiteindelijke oplossing wordt na weken van discussie, is nog even afwachten maar er lijkt dan toch eindelijk licht aan het einde van de tunnel te verschijnen.


Geschreven door Wesley Jeunen

Categorieën: FOTAFIA

Verwante nieuwsitems

14 mei 2012
Grondige studie naar bewaren van gevaarlijke stoffen in F1-paddock
12 apr 2012
FIA zorgt ervoor dat inhalen in China moeilijker wordt
11 apr 2012
“FIA moet beslissing nemen over Bahrein”
28 maa 2012
Vettel riskeert sanctie voor gedrag tijdens GP Maleisië
22 maa 2012
FIA beschouwt achtervleugel van Mercedes als legaal

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws