FIA: het zijn bijna verkiezingen

29 september 2009 — Tijdens de GP van Singapore konden we allemaal zien dat kandidaat FIA-president Ari Vatanen zich stapvoets over de startgrid begaf en op die manier in de kijker viel. Toch kon tegenstander Jean Todt betere zaken doen.

Allereerst informeerde Jean Todt zelf al dat hij enkele machtige personen achter zich zou hebben staan en dat hij een grote kans maakt om de verkiezingen te winnen. Todt diende voorheen als manager van autoproducent Peugeot en stapte later over naar de Italiaanse renstal Ferrari in de Formule 1. De Franse zakenman zou volgens enkele betrouwbare bronnen de steun hebben gekregen van ondermeer de FIA GT, de World Touring Car en zeker niet te vergeten Formule 1 CEO Bernie Ecclestone.

Vervolgens verklaarden ook Michael Schumacher, Gerhard Berger, Felipe Massa, Mario Andretti en Alain Prost nog eens dat men maar best voor Todt kon kiezen als toekomstig president van de FIA.Volgende maand starten de verkiezingen en zal de toekomst van enkele belangrijke klasses uit de motorsport bepaald worden. We zullen nog maar eens moeten afwachten maar het volgende gebeurde alvast toen Todt en Vatanan elkaar in Singapore tegen het lijf liepen.

Vatanen merkte vlak voor de start van de GP van Singapore op dat Jean Todt zich niet ver van hem af bevond. Vatanen stapte richting Todt terwijl enkele mensen hem toch wel probeerden tegen te houden. Beide heren gaven elkaar een hand maar plots zorgde men er wel voor dat hun wegen zich op dat ogenblik zouden scheiden. Vatanen kreeg niet eens de kans om de Fransman te spreken.


Geschreven door Manuel Houben

Categorieën: FIA

Verwante nieuwsitems

14 mei 2012
Grondige studie naar bewaren van gevaarlijke stoffen in F1-paddock
12 apr 2012
FIA zorgt ervoor dat inhalen in China moeilijker wordt
11 apr 2012
“FIA moet beslissing nemen over Bahrein”
28 maa 2012
Vettel riskeert sanctie voor gedrag tijdens GP Maleisië
22 maa 2012
FIA beschouwt achtervleugel van Mercedes als legaal

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws