Halve seconde winst door nieuwe achtervleugel

15 maart 2011 — Sam Michael, de technisch directeur van Williams, zegt dat de verstelbare achtervleugel een halve seconde per ronde oplevert.

Volgens Michael zal het systeem een grote impact hebben op de rondetijden tijdens de kwalificatie. Tegelijkertijd is er een discussie gaande of de verstelbare achtervleugel op zaterdag toegelaten moet worden. Volgens Adrian Newey van Red Bull zal de verstelbare achtervleugel altijd mogen gebruikt worden tijdens de kwalificatie, maar tijdens de wedstrijden enkel in de buurt van een voorligger.

Michael zegt dat de FIA evenwel de eerste wedstrijden nodig zal hebben om het reglement op punt te stellen. “De verstelbare achtervleugel moet een hulpmiddel zijn bij het inhalen, maar we moeten vermijden dat we op het punt komen waarbij de piloten elkaar zonder probleem kunnen passeren.”

Verderop in het interview verklaart de Australiër dat de ontwikkeling tijdens het seizoen veel belangrijker is dan vroeger. “Door de nieuwe regels is het verschil tussen de teams veel kleiner. Een kleine vooruitgang aan de wagen kan direct een winst opleveren van enkele plaatsen.”

image

Geschreven door Yong Lee Van De Casteele


Geschreven door Glenn Schreurs

Categorieën: Williams

Verwante nieuwsitems

23 mei 2012
Senna maakt zich geen zorgen om zijn toekomst
20 mei 2012
Maldonado: “Zege in Monaco is mogelijk”
17 mei 2012
“Senna moet niet vrezen voor zijn zitje”
17 mei 2012
VIDEO: ooggetuige over de brand bij Williams
14 mei 2012
Meeste teamleden Williams verlaten het ziekenhuis

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws