Kobayashi finisht eindelijk opnieuw in de punten

13 november 2011 — Kamui Kobayashi was na afloop van de GP van Abu Dhabi meer dan tevreden. De Japanner kon voor het eerst sinds de GP van Duitsland opnieuw in de punten finishen.

image

Kobayashi finishte als tiende en scoorde daarmee een belangrijk wk-punt voor Sauber. De renstal staat nu immers één punt voor op Toro Rosso.

“Ik ben tevreden dat ik vandaag een punt kon behalen,” zei de Japanner na afloop van de race. “Ik kende een redelijk lange periode waarin ik geen punten behaalde en het is belangrijk voor mij dat deze periode nu tot een einde is gekomen.”

“Ik maakte een erg goede start en kon tijdens de eerste ronde vijf plaatsen goedmaken. De banden presteerden tijdens en na de start beter dan verwacht.”

Ook de rest van de race verliep erg goed en Kobayashi kon zo van op de zestiende startplaats alsnog in de punten finishen.

“Ik startte op de medium compound aangezien ik zestiende was op de grid. Dit is duidelijk een situatie waarin je kansen moet benutten. We wisten echter dat het een moeilijke eerste stint zou worden. We wisten immers niet hoe lang de banden het zouden uithouden,” tracht Kobayashi de situatie waarin hij verkeerde te verduidelijken.

“Ze presteerden heel wat minder goed na enkele ronden en ik verloor drie plaatsen alvorens ik mijn pitstop deed. Over het algemeen kendde ik echter een goede race.”

Nog één race te gaan dus en daarin moet Sauber haar zevende plaats bij de constructeurs verdedigen tegenover Toro Rosso.


Geschreven door Geoffrey Van den Elshout

Categorieën: Kamui KobayashiSauber

Verwante nieuwsitems

10 mei 2012
VIDEO: Zoek Romelu Lukaku !
10 mei 2012
VIDEO: Voorbeschouwing Sauber op GP van Spanje
05 mei 2012
VIDEO: Vlieg met Sauber over het Circuit de Catalunya
03 mei 2012
Incidentrijke dag op Mugello
30 apr 2012
Sauber maakt samenwerking met voetbalclub Chelsea bekend

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws