“Kapotte band Sebastian Vettel zal een mysterie blijven”
16 november 2011 — Sebastian Vettel kreeg tijdens de GP van Abu Dhabi af te rekenen met een lekke band maar echt duidelijkheid over de oorzaak ervan zullen we waarschijnlijk nooit krijgen.

Vettel startte de race op het Yas Marina Circuit goed maar in de tweede bocht ging hij van de baan door een lekke band. Red Bull startte in samenspraak met Pirelli een onderzoek maar de kans is klein dat de oorzaak achterhaald kan worden.
De eerste onderzoeken geven geen aanwijzingen over de mogelijke oorzaak van de lekke band. Aangezien er geen verdere aanwijzingen zijn zal de oorzaak wellicht onbekend blijven.
“Je kan met meer dan honderd ideeën komen maar het is iets dat je nooit voor de volle honderd procent zeker zal weten,” aldus Paul Hembery van Pirelli.
“Soms kom je veel dichter bij de oorzaak van een probleem omdat je heel wat aanwijzingen hebt. Wij hadden heel wat erg minieme zaken die we onder de microscoop hielden maar er is niets dat ons suggereert dat er een probleem met de band was.”
“We hebben het samen met Red Bull onderzocht en dat is wat we kunnen concluderen. Er is geen aanwijzing voor een probleem met de band of voor iets dat een groot gat in de band zou veroorzaakt hebben,” besluit Hembery.
Geen duidelijkheid dus over de klapband van Vettel ...
Verwante nieuwsitems
- 23 mei 2012
- VIDEO: Wat betekent het stratencircuit van Monaco voor de banden?
- 22 mei 2012
- Pirelli heeft speciale kwalificatiebanden maar teams willen ze niet gebruiken
- 21 mei 2012
- Pirelli maakt banden bekend voor komende race bekend
- 18 mei 2012
- “F1 is onvoorspelbaar en dat is goed voor de sport”
- 13 mei 2012
- Red Bull krijgt af te rekenen met neus problemen


