McLaren en Ferrari willen wel veertiende renstal in 2010

Enige tijd geleden liet Williams weten dat het niet wenste in te stemmen met het voorstel om in 2010 een veertiende renstal toe te laten in de Formule 1. McLaren en Ferrari willen dat echter wel.

Bij BMW heeft men besloten het na 2009 met de sport voor bekeken te houden en de renstal zal dus worden verkocht aan een overnemer. De situatie is in principe best te vergelijken met die van Honda in 2008 want toen al kon de Japanse autoproducent zeer moeilijk een opkoper voor haar renstal vinden. Uiteindelijk werd teambaas Ross Brawn dan zelf nog de nieuwe eigenaar maar zijn zekerheid was toen wel een plaats op de grid voor 2009. De nieuwe eigenaar van de renstal BMW zou dus wel eens een groot risico kunnen lopen door veel geld te investeren in iets dat nooit zal kunnen deelnemen in 2010.

“Als men Sauber terug in de F1 zou willen brengen door het team van BMW over te kopen zou dat niet slecht zijn en dan kunnen we maar best een veertiende renstal toestaan voor 2010. Ik denk wel dat we dan over teveel wagens op de grid zullen beschikken”, zo vertelde een van de leden van de FOTA.


Geschreven door Manuel Houben

Categorieën: Sauber

Verwante nieuwsitems

10 mei 2012
VIDEO: Zoek Romelu Lukaku !
10 mei 2012
VIDEO: Voorbeschouwing Sauber op GP van Spanje
05 mei 2012
VIDEO: Vlieg met Sauber over het Circuit de Catalunya
03 mei 2012
Incidentrijke dag op Mugello
30 apr 2012
Sauber maakt samenwerking met voetbalclub Chelsea bekend

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws