Stoffel Vandoorne wint Formule E ‘Race At Home Challenge’ na drama voor Wehrlein
07 juni 2020 — Onze landgenoot Stoffel Vandoorne heeft na een dramatische laatste race de 'Race At Home Challenge', het virtuele kampioenschap van de Formule E gewonnen.
Pascal Wehrlein mocht met een voorsprong aan de laatste virtuele Formule E-race beginnen. De Duitser startte als tweede op de grid vlak voor Vandoorne en het zag er ondanks het toekennen van dubbele punten tijdens de laatste race dan ook allemaal erg goed uit voor Wehrlein.
A NIGHTMARE start for @PWehrlein in the Grand Final #RaceAtHomehttps://t.co/9KqVKEr3qA pic.twitter.com/vefC1pnyKK
— ABB Formula E (@FIAFormulaE) June 7, 2020
Rowland kende een goede start van op de pole en ook Wehrlein startte goed en blokte meteen Vandoorne af om zijn positie te verdedigen. Vandoorne werd vervolgens aangetikt waardoor onze landgenoot in contact kwam met Wehrlein die met zijn virtuele Formule E-bolide tegen de muur vloog en spinde.
.@svandoorne into @PWehrlein and chaos between the two potential winner of the entire #RaceAtHome Challengehttps://t.co/9KqVKEr3qA pic.twitter.com/v8cko4gYbt
— ABB Formula E (@FIAFormulaE) June 7, 2020
Drama voor Wehrlein want de leider in de tussenstand viel terug naar bijna helemaal achteraan de grid. Vandoorne bleef op de tweede plaats en reed zo comfortabel naar de finish.
Wehrlein reed nog een sterke inhaalrace maar moest genoegen nemen met de negende plaats. Voor de winst in het virtuele kampioenschap had Wehrlein door de tweede plaats van Vandoorne echter nood aan een vierde plaats. Stoffel Vandoorne wint zo dus de allereerste Formule E ‘Race At Home Challenge’.
“Het zou leuker geweest zijn om op de baan een gevecht met Wehrlein te voeren maar ik heb tijdens de voorbije races ook enkele keren pech gehad. Over alle races gezien is het zeker een verdiende titel,” zei Vandoorne na afloop.
Congratulations to @svandoorne, the overall ABB Formula E #RaceAtHome Challenge in support of @UNICEF Driver Grid Winner ߏ pic.twitter.com/rFOqLxiP2J
— ABB Formula E (@FIAFormulaE) June 7, 2020
Stoffel Vandoorne…
— Mercedes-Benz EQ Formula E Team (@MercedesEQFE) June 7, 2020
The overall ABB @FIAFormulaE #RaceAtHome Challenge in support of @UNICEF Driver Grid Winner! ߏưߍ¾#RaceAtHome #ABBFormulaE pic.twitter.com/AlOwpiYSDy
Koop via onderstaande banner bij Bol.com en steun F1journaal.beAnd just when you think it can't get any better… Our team also claimed the lead in the teams' standings! ߏưߍ¾
— Mercedes-Benz EQ Formula E Team (@MercedesEQFE) June 7, 2020
How about THAT for a final? ߘ@svandoorne @nyckdevries ߤܰߤ۰ߙ#RaceAtHome #ABBFormulaE pic.twitter.com/2ZAaWHkJ77

F1journaal.be heeft jouw steun nodig voor een nieuwe website!