Teams misbruiken opnieuw het reglement

15 maart 2010 — Volgens het reglement van de FIA mag er zich in de diffuser van een wagen slechts één opening bevinden. Die opening gebruiken de teams nu op een verkeerde manier.

Dat een F1-wagen zonder sleutel wordt gestart hoeven we jullie vast niet duidelijk te stellen. In de hoogste klasse van de motorsport zouden starters een absoluut overgewicht betekenen. Iedere F1-wagen wordt gestart met behulp van een externe starter. Voor die starter dient er zich in de diffuser een opening te bevinden om aan de achterzijde van de motor te geraken.

Dat de huidige teams er alles aan doen om tot de top te behoren merken we ook ditmaal weer aangezien men de opening in de diffuser steeds groter maakt. Tijdens een controle in Bahrein is alvast gebleken dat de opening in de diffuser zo werd geplaatst dat de diffuser op zich daardoor beter gaat functioneren. De opening zou volgens de FIA te groot zijn maar ook daar wisten de teams een uitweg voor te vinden. Ze maakten gewoon de externe starter groter waardoor er geen andere oplossing was dan de opening in de diffuser te vergroten

“De FIA is in Bahrein alle wagens komen controleren omdat er zich een te grote opening in de diffusers zouden bevinden. De teams overleggen momenteel wat er nog aan te veranderen valt. Onze wagen heeft alvast dezelfde opening in haar diffuser als die van Brawn GP in 2009. Bovendien zijn er op dit ogenblik nog vier andere teams die hetzelfde formaat van opening hebben toegepast als ons”, zo verklaarde McLaren-teambaas Martin Whitmarsh.


Geschreven door Manuel Houben

Categorieën: FIA

Verwante nieuwsitems

14 mei 2012
Grondige studie naar bewaren van gevaarlijke stoffen in F1-paddock
12 apr 2012
FIA zorgt ervoor dat inhalen in China moeilijker wordt
11 apr 2012
“FIA moet beslissing nemen over Bahrein”
28 maa 2012
Vettel riskeert sanctie voor gedrag tijdens GP Maleisië
22 maa 2012
FIA beschouwt achtervleugel van Mercedes als legaal

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws