Voorwaardelijke bestraffing voor Renault
21 september 2009 — Renault heeft van de FIA een opgeschorte bestraffing gekregen voor de opzettelijke crash van Nelson Piquet Jr. in de Grote Prijs van Singapore.
Renault zou twee jaar geschorst worden maar de FIA heeft beslist die straf op te schorten waardoor het team op dit moment dus geen gevolgen zal ondervinden van die bestraffing. De schorsing hangt wel als een zwaar van Damocles boven het hoofd van de Franse renstal tot 2011. Als het team in de periode tot 2011 nogmaals een soortgelijke fout begaat, wordt de bestraffing ook daadwerkelijk uitgevoerd.
Voormalig teambaas Flavio Briatore mag nooit nog een functie bekleden in de autosport en mag ook geen piloten meer begeleiden als manager. Pat Symonds, die samen met Briatore opstapte krijgt een schorsing van vijf seizoenen.
Nelson Piquet Jr. zelf kreeg immuniteit van de FIA omdat hij hielp in het onderzoek en werd dus niet bestraft. Fernando Alonso werd onschuldig verklaard.
Verwante nieuwsitems
- 20 mei 2012
- Angry Birds grijpen de macht in de Formule 1
- 13 mei 2012
- Kimi ontgoocheld in strategie van Lotus
- 11 mei 2012
- Raikkonen erg zelfzeker na een vlotte vrije training
- 07 mei 2012
- “Young Driver Test in Silverstone is compleet zinloos”
- 02 mei 2012
- D’Ambrosio erg tevreden na testdag op Mugello


