Williams wil KERS gebruiken in 2010

22 september 2009 — Het Williams F1 team heeft te kennen gegeven dat het doorgaat met de ontwikkeling van KERS en het systeem wil gebruiken in 2010.

Eerder gaven de teams van de FOTA reeds aan dat ze KERS in 2010 niet zouden gaan gebruiken, wat op zich een vrijwillige overeenkomst was, aangezien het F1-reglement het gebruik wel toestaat. Deze overeenkomst komt nu echter op de helling te staan omdat Williams het systeem in 2010 wel wenst te gebruiken.

“We staan helemaal achter het gebruik van KERS, dat hebben we altijd gedaan,” aldus Sam Michael, technisch directeur bij Williams. “Het staat voorzien in het reglement van volgend jaar, dus blijven we het verder ontwikkelen en wensen we het te gebruiken.”

Williams begeeft zich opnieuw op glad ijs. Het team werd immers uit de FOTA verbannen nadat het zich eerder dan de andere teams had ingeschreven voor het seizoen 2010. Sinds kort maakt het echter opnieuw deel uit van de FOTA, maar het team lijkt zich opnieuw niet populair te maken.

Momenteel maken maar een handvol teams gebruik van het systeem, dat bovendien erg duur in ontwikkeling is. Het waren hoofdzakelijk Ferrari en McLaren dat het systeem bijna heel het seizoen gebruikten.


Geschreven door Geoffrey Van den Elshout

Categorieën: Williams

Verwante nieuwsitems

23 mei 2012
Senna maakt zich geen zorgen om zijn toekomst
20 mei 2012
Maldonado: “Zege in Monaco is mogelijk”
17 mei 2012
“Senna moet niet vrezen voor zijn zitje”
17 mei 2012
VIDEO: ooggetuige over de brand bij Williams
14 mei 2012
Meeste teamleden Williams verlaten het ziekenhuis

F1Journaal Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, onze acties en wedstrijden. Vul hieronder uw emailadres in:

Sportwereld F1 nieuws